Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

Windows Vista %30'a ulaştı

deepanti
    deepanti

Kişisel Mesaj : I'm Deepanti I'm Coming The Getcha

Windows Vista %30'a ulaştı Empty Windows Vista %30'a ulaştı

Mesaj  deepanti Salı Mart 24, 2009 4:20 pm

İki yıldır pazarda bulunan güncel Microsoft Windows işletim sistemi Vista, firmanın tüm çabalarına rağmen bir önceki sürüm olan XP’nin %57’lik Pazar payına henüz ulaşamadı.

StatCounter tarafından sağlanan veriye göre Microsoft'un güncel işletim sistemi Windows Vista, yüzde otuzluk pazar payını ilk defa geçmiş bulunuyor. Windows Vista'nın piyasaya sürülmesinin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, güncel olmayan sürüm Windows XP'nin pazar payı halen %57'in üzerinde seyrediyor.

StatCounter'ın verisine göre, Vista eski bilgisayarlarını yenileyen ve bilgisayar kullanımı daha seyrek olan, eğlence amaçlı kullanıcılar arasında daha popüler. Windows XP ise, Vista'nın ele geçirdiği pazar payından daha fazlasını kaybeti. Bu kayıp Linux işletim sistemi dağıtımları ve Mac OS X arasında paylaştırılmış olarak görülüyor.

Elde edilen veri, Apple'ın son Ocak ve Mart aylarıa rasında %6.6'lık pazar payını %8.3'e yükseltmesinin de sağlaması olarak algılanabilir.

Microsoft, yoğun pazarlama çalışmaları, Windows XP satışını durdurması ve Vista'yı öne çıkaran reklam kampanyalarının sonuçlarını almaya iki yılın ardından başlamış ancak, bu süre içinde sadık kullanıcı kitlesinin bir bölümünü rakiplerine kaptırmış görülüyor. Microsoft'un Vista'nın elde edemediği ticari başarıyı, yeni işletim sistemi olan Windows 7 ile elde etmesi öngörülüyor.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 4:15 pm