Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

4 posters

Şehit Komando'dan Ağlatan Vasiyet

|| SuVaRi ||
    || SuVaRi ||

Şehit  Komando'dan  Ağlatan  Vasiyet Stars6

Şehit  Komando'dan  Ağlatan  Vasiyet Empty Şehit Komando'dan Ağlatan Vasiyet

Mesaj  || SuVaRi || Paz Ekim 05, 2008 10:59 pm

Hakkari'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na saldıran teröristlerin şehit ettiği 15 askerden biri olan piyade komando er...

Hakkari'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na saldıran teröristlerin şehit ettiği 15 askerden biri olan piyade komando er 21 yaşındaki Ramazan Yeşil'in acı haberini alan ailesi yıkıldı.
    Şehidin arkabaları, tanıdıkları ve arkadaşları, Antalya'nın Serik İlçesi Zırlankaya Köyü'ndeki baba ocağına akın etti. Ramazan Yeşil'in ailesine gönderdiği askerlik hatırası fotoğrafının yan tarafındaki ‘Şehit Komandonun Vasiyeti' başlıklı şiir herkesi ağlattı. Şehit erin annesi Havana Yeşil, oğlunun bayramın ilk günü 3 kez evi aradığını ve PKK'lıların karakolu 1 hafta içinde 3 kez bastıklarını söyleyerek, “Anne ben geriye biraz zor dönerim” dediğini söyledi.

Şehit  Komando'dan  Ağlatan  Vasiyet Sehitramazanyesil

Antalya'nın Güllük Caddesi'nde bir erkek berberinde kalfa olan Ramazan Yeşil, 10 ay önce 1987/4 tertip askere uğurlandı. Acemiliğini Isparta'nın Eğirdir İlçesi'ndeki Dağ Komando Okulu'nda tamamladıktan sonra Şemdinli Aktütün Sınır Karakolu'nda görev alan piyade komando er Yeşil'in PKK'lı teröristlerin yaptığı baskında şehit olduğu haberi, memleketi olan Serik'in Zırlankaya Köyü'ne ulaştı. Çiftçilikle geçinen 1'i kız 4 çocuk sahibi Havana ve Ali Yeşil'e askeri yetkililerin verdiği acı haberi duyan aile bireyleri, tanıdıkları, arkadaşları ve vakandaşlar şehidin baba ocağına akın etti.

Üzüntüden bitkin düşen baba Ali Yeşil'e sakinleştirici verildi. Şehidin yakınlarına tıbbi destek vermek için evinin önünde bekletilen 112 Acil Servis ambulansında görev yapan hemşirenin verdiği ikinci sakinleştiriciyi almayı reddeden Ali Yeşil, kadın doktorun ricasını kırmadı. Çevresindekilerle hiç konuşmayan baba Yeşil, sadece doktora en küçük oğlu 10 yaşındaki Doğukan'ın durumunu sordu. Doktorun küçüğe sakinleştirici şurup içirdiğini söylemesi üzerine Yeşil, “Doğukan'ım da büyüyecek. O da asker olacak. Ağabeyinin öcünü alacak” dedi.

Teröristlere beddualar eden anne Havana Yeşil'i sakinleştirmek ise mümkün olmadı. Oğlu ile en son önceki akşam konuştuklarını anlatan anne Yeşil, o sırada kızı Emine'nin geldiğini, telefonu ona uzattığını söyledi. Ramazan Yeşil'in ablasına, “Geri dönemeyecekmişim gibi geliyor” dediğini anlatan acılı anne, “Bayramın birinci günü de 3 kere aradı. ‘Ne yapalım oğlum, bayramı bu sefer böyle geçirelim' dedim. O da bana, ‘Burası çok kötü. (PKK'lılar) 1 haftada 3 kere bastılar. Ben geriye biraz zor döneceğim. Dönemeyecek gibiyim' dedi. O zaman, ‘İçini ferah tut oğlum. Allah ne yazdıysa o olur' diye teselli verdim” diye konuştu.

VASİYET AĞLATTI

Elden ele dolaşan Ramazan Yeşil'in Eğirdir'de çektirdiği askerlik hatırası fotoğrafın yan tarafında yer alan ‘Şehit Komandonun Vasiyeti' adlı şiir ise herkesi ağlattı. Acı haberin gelmesinden hemen sonra dev bir Türk bayrağı asılan şehidin evini Antalya Alay Komutanı Jandarma Albay Abdullah Aşık ile Serik Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı İbrahim Tosun ziyaret ederek ailesine başsağlığı diledi.

İŞYERİNDE ŞOK

Şehit Ramazan Yeşil'in çırak olarak başlayıp kalfalığa kadar yükseldiği Antalya'nın Memurevleri Mahallesi'ndeki Görkem Berber Salou'nda hüzün var. Yeşil'in akrabalarına ait berber salonunda 7 yıl önce çırak olarak başladığını anlatan dayısının oğlu Selçuk Aldemir, kuzenini sessiz, sakin kendi halinde biri olarak anlattı. Aldemir, Yeşil'in askere gitmeden kısa süre önce ayrıldığı bir kız arkadaşı olduğunu belirterek, “Daha dün arkadaşlarla fotoğraflarına bakıp kendisinden konuştuk” dedi.

En son bayram nedeniyle telefonla görüştüklerini anlatan diğer dayısının oğlu ve berber salonun ortağı Aydın Aldemir, “7 yıldır yanımda çalışıyordu çok uzgünüm. Bayramda telefonda konuştuğumuzda ‘Rahatım' diyerek bizi rahatlatıyordu” dedi. Çevredeki esnaf tarafından da çok sevilen Ramazan Yeşil'in en yakın arkadaşlarından Hakan Topal, ise ‘Kankam' dediği Yeşil ile baskından bir gün önce konuştuklarını söyledi. “Beni hep dağa operasyona gitmeden arardı” diyen Topal, “Konuşmasında olağanüstü birşey yoktu” dedi.
    Şehit komando er Ramazan Yeşil'in ailesine gönderdiği fotoğrafın yanındaki şiir şöyle:

ŞEHİT KOMANDONUN VASİYETİ
    Olur ya bir çatışmada ölürsem
    Arkamdan yas tutmayın
    Bırakın toprağımda rahat uyuyayım
    Bedenimden elbisemi çıkartmayın
    Onlar benim gururumdur
    Ölünce kefenim olacak
    Başımdan beremi çıkartmayın
    O benim şanım şerefim olacak
    Ayağımdan botlarımı çıkartmayın
    Onlar nice yollar aşacak
    Şehit olursam Sırat Köprüsü'nden geçecek
    Elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur
    Ölünce mezarıma sembol olacak
    Yaramın kanını silmeyin
    Ahirette hesabı sorulacak
    Göğsümden kör kurşunu çıkartmayın
    O benim madalyam olacak.
    EfsaNe TÜRK
    EfsaNe TÜRK
    V.I.P ÜYE
    V.I.P ÜYE

Şehit  Komando'dan  Ağlatan  Vasiyet Empty Geri: Şehit Komando'dan Ağlatan Vasiyet

Mesaj  EfsaNe TÜRK Paz Ekim 05, 2008 11:25 pm

Emeğine sağlık kardeşim. Gerçekten insanın duygulanmaması elde değil. Ama o hain şerefsizler şunu biliyorlarki Şehitlerimizin Kanı Yerde Hiçbir Zaman Kalmadı ve Kalmayacaktır...
    ..destegül YK..

Şehit  Komando'dan  Ağlatan  Vasiyet Stars5

Şehit  Komando'dan  Ağlatan  Vasiyet Empty Geri: Şehit Komando'dan Ağlatan Vasiyet

Mesaj  ..destegül YK.. Çarş. Ekim 08, 2008 7:46 pm

bencede yaa insan çok kötü oluyo hele onlardan geriye kalanları gördükçe insan lanet ediyo hain insanlara gerçi onlara insan demek ne kadar doğru bilmiyorum. bu arada sanada teşekküerler naim abi
    !!!AYŞENUR!!!
    !!!AYŞENUR!!!

Mesaj  !!!AYŞENUR!!! Perş. Ekim 09, 2008 6:09 pm

allah şehit anne babalarına sabır versin geröçekten duygulanmamak elde değil paylaşım için sao

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:34 pm