Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

Ferhat Göçer -Biyografi

ReisS
    ReisS

Kişisel Mesaj : Ne Mutlu Türküm Diyene

Ferhat Göçer -Biyografi Empty Ferhat Göçer -Biyografi

Mesaj  ReisS Ptsi Haz. 08, 2009 12:45 am

Ferhat Göçer

Ferhat Göçer -Biyografi Ferhat2

1967 Şanlıurfa doğumlu Ferhat Göçer, öğretmen olan anne ve babasının tayiniyle İzmit’e yerleşti.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almaya başlayan Göçer, bundan iki yıl sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nde de ön lisans eğitimi almaya başladı. Üniversite yıllarında “Turkuaz” adlı bir müzik grubuyla müzik çalışmalarına başlayan sanatçı, 1997 yılında başka bir grupla projelerine devam etme karar aldı.

Repertuvarına eski şarkıları ve yabancı halk şarkılarını da ekleyen Göçer, orkestrasıyla Klasik Türk Müziği'nın yanı sıra opera aryaları, müzikaller, 60'lı yılların İngilizce parçaları, chansonlar, rembetikolar, İngilizce, Fransızca ve Yunanca parçalar da yorumladığı sahne performanslarıyla dikkat çekti.

2005 yılında Çırağan Q Bar’da yaptığı performanslarıyla medyanın da ilgisini çeken sanatçı, ilk albümü “Dön Diyemedim”i 2005 yılının eylül ayında DMC etiketiyle piyasaya sürdü. Albümde yer alan “Yastayım”, “Aşkların En Güzeli” ve “Dön Diyemedim” adlı şarkılarıyla beğeni kazanan Göçer, asıl büyük çıkışını 2007 yılının şubat ayında yayınladığı “Yolun Açık Olsun” albümüyle gerçekleştirdi.

Bu albümde Sezen Aksu, Şehrazat, Bülent Özdemir ve Aslızen Yentur gibi müzisyenlerle çalışan Göçer, albümün çıkış şarkısı “Cennet” ile uzun bir süre müzik listelerinin zirvesinden inmedi. İki albümüyle de “En Çok Satanlar” listelerinde aylarca üst sıralarda kalan Göçer, MÜYAP tarafından “Yılın En Çok Satanları” kategorisinde ödüllendirildi.

“Yolun Açık Olsun” albümü sonrası sahne performanslarına ağırlık veren sanatçı, kendi için kurduğu Metropol Senfoni Orkestrası’yla Türkiye çapında pek çok konser verdi. Anadolu ezgilerini evrensel senfonik dünya müziği ile kaynaştırarak “Anadolu Aryaları” adlı bir sahne konseptiyle İstanbul'dan, Diyarbakır'a, Gaziantep’ten İzmir’e ve Ankara'ya uzanan konserler gerçekleştiren Ferhat Göçer, bugüne kadar Ömer Faruk Tekbilek, Gino Castelli, Alessandro Safina, Patrizio Buene ve Emma Shaplin gibi dünyaca ünlü yıldızlarla özel konserlerde bir araya geldi.

2007’nin son günlerinde yayınlanan Enbe Orkestrası’nın pop albümünde Aslı Güngör’e “Kalp Kalbe Karşı” şarkısında eşlik eden, Yaprak Dökümü adlı dizinin soundtrack albümünde Sezen Aksu imzalı “Takvim” şarkısını seslendiren Göçer, 3.albümü “Çok Sevdim İkimizi”yi 2008 yılının mayıs ayında müzikseverlerle buluşturdu. Albümde Sezen Aksu, Bülent Özdemir, Aslızen Yentur ve Sinan Akçıl gibi müzisyenlerle çalışan sanatçı, “Doymadım Sana” adlı şarkıda Türk Müziğinin efsane isimlerinden Emel Sayın ile düet yaptı.

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:58 pm