Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

3 posters

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı

|| SuVaRi ||
    || SuVaRi ||

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Stars6

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Empty Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı

Mesaj  || SuVaRi || Paz Ağus. 31, 2008 11:25 am

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Fatih_sultan_mehmed

"Ben ki Sultan Mehmet Han'ım; üst ve alt tabakada bulunan bütün halk tarafından şu şekilde bilinsin ki, bu fermanı taşıyan Bosna rahiplerine lütufta bulunup şu hususları buyurdum: Söz konusu rahiplere ve kiliselerine hiç kimse tarafından engel olunmayıp rahatsızlık verilmeyecektir... Kendilerine, canlarına, mallarına, kiliselerine ve dışardan memleketimize getirecekleri kimselere yeri ve göğü yaratan Allah hakkı için, Peygamberimiz Muhammed Mustafa hakkı için, yedi Mushaf hakkı için, yüz yirmi dört bin peygamber hakkı için ve kuşandığım kılıç için en ağır yemin ile yemin ederim ki, yukarda belirtilen hususlara söz konusu rahipler benim hizmetime ve benim emrime itaatkâr oldukları sürece hiç kimse tarafından muhalefet edilmeyecektir

Saygılarımla
    ..destegül YK..

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Stars5

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Empty Geri: Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı

Mesaj  ..destegül YK.. Perş. Eyl. 18, 2008 6:06 pm

vay be asalete bak sennn
    TerminatöR
    TerminatöR

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Stars4

Kişisel Mesaj : BJK

Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı Empty Geri: Fatih Sultan Mehmed Hanın Özgürkük Fermanı

Mesaj  TerminatöR Perş. Eyl. 18, 2008 9:14 pm

paylaşım güzel olmuş emegine saglık...

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 4:16 pm