Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son Yenilikler:Bilgisayar oyunları bölümündeki bazı oyunlar yogun ilgi nedeniye artık kendilerine ait açtıgımız bölümlere taşınmıştır.Yeni açılan başlıklar... Assassins Creed ve Counter strike...
Bilgilendirme: Sitemizinde Admin olarak görev yapan deepanti arkadaşımız uzun süreli görevi hilalden dolayı görevinden alınmıştır.Modaratör olarak görev yapan ADMIN arkadaşımız süpermod olarak görevlendirilmiştir.

Milan Baros: Hepimizin Hayali İstanbul Finali

|| SuVaRi ||
    || SuVaRi ||

Milan Baros: Hepimizin Hayali İstanbul Finali Stars6

Milan Baros: Hepimizin Hayali İstanbul Finali Empty Milan Baros: Hepimizin Hayali İstanbul Finali

Mesaj  || SuVaRi || Ptsi Şub. 16, 2009 10:42 pm

Milan Baros: “Hepimizin Hayali İstanbul Finali”

Milan Baros: Hepimizin Hayali İstanbul Finali B_3186_B_2036_027b1596

Galatasaray’ın Çek golcüsü Milan Baros, UEFA resmi sitesi www.uefa.com için futbolseverlerden gelen soruları cevapladı. UEFA’nın haberinde, Milan Baros’un Hakan Şükür efsanesinin yerini doldurmak gibi zor bir görev için Galatasaray’a geldiği ve takımın gol yükünü çekerek kısa sürede taraftarın sevgilisi haline dönüştüğünden söz edildi.

Uefa.com, Milan Baros’a gelen yüzlerce sorudan seçtiklerini Çek oyuncumuza iletti ve yanıtları bugün resmi sitesinde yayınladı. Sorular ve cevaplar şöyle:

Bordeaux maçı hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Mert Soyer, 15, İzmir

Milan Baros: İki takımın da şansları eşit. İlk maçı deplasmanda oynamak avantaj olabilir. Orada iyi bir sonuç alırsak burada da yenebiliriz. Kolay olmayacak ama umuyorum turu geçeceğiz. İyi bir kadroları ve (Marouane) Chamakh, (Yoann) Gourcuff gibi iyi hücum oyuncuları var. Savunmaları da iyi, çok gol yemiyorlar.

Harry Kewell ile birlikte Liverpool’dayken İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finali oynadınız. Şimdi Galatasaray’la yine İstanbul’da, bu kez UEFA finali oynar mısınız?
    Duran Yıldız, Frankfurt-am-Main, Almanya

Bunu aramızda konuştuk. Şükrü Saraçoğlu’nda final oynayıp kazanmak fantastik olur. Ama finale yolculuk çok uzun. Ve birçok da iyi kulüp var karşımızda. Favori görüldüğümüzü sanmıyorum ama sabırlı olup adım adım gitmeliyiz. Şimdi önümüzde Bordeaux var ve neler olacağını göreceğiz. Ama hepimizin hayali final.

Sizi Galatasaray’da izlemek muhteşem! Nedir performansınızdaki yükselişin sırrı?
    Barbaros Sezer, 27, Toronto, Kanada

Teşekkür ederim. Düzenli oynuyor olmam ve teknik direktörün bana güvenmesi ilk nedenler. İhtiyacım olan da buydu. Bunun da ötesinde, hücumu çok düşünen bir takımımız var ve çok pozisyon yaratıyoruz. Ben de şu ana kadar takıma gayet iyi uyum sağladım. Umarım bu devam eder.

Kariyerinizde en çok hangi kulüpte oynamaktan keyif aldınız?
    Wojtek Zdrojkowski, Londra

Tabii ki Liverpool günlerimi hatırlarım. Oradaki yıllarım muhteşemdi ve onları asla unutmayacağım. Galatasaray ikinci favorim.

Karşılaştığınız en iyi savunmacı kimdi?
    Andre Dega Barros, 28, Brezilya

Birini seçmek zor. Ama Rio Ferdinand ya da John Terry. (Marcel) Desailly’ye karşı da oynamıştım. Hepsi çok iyi savunmacılar.

Şu ana kadar kariyerinizde en unutulmaz olan ne?
    Chi-Chio Suen, 15, Hong Kong, Çin

İstanbul’da 3-0 geriden gelip penaltılarla kazandığımız Şampiyonlar Ligi finali. Kariyerimde şu ana kadarki en büyük andı.

En çok sevdiğimiz Türk yemeği hangisi?
    İbrahim Erhan Arslan, 20, Türkiye

Her maçtan sonra kebap ve lahmacun yeriz. Bunun dışında pek bir şey tatmadım ama kebap güzel!

Galatasaray efsanesi Hakan Şükür’le kıyaslanmanız hakkınızda ne düşünüyosunuz?
    Metecan Kanbur, 18, İstanbul

Onurlandırılmış hissediyorum. Geçen sezon futbolu bıraktı ve gol attıkça onunla kıyaslıyorlar beni. Umarım bu devam eder. Büyük bir forvetti, çok gol attı. Eğer beni onunla kıyaslıyorlarsa bu işimin iyi bir yansımasıdır.

İngiltere ve Fransa ile kıyaslanınca Türkiye’de oynamak nasıl?
    Michael Aksoy, Sydney, Avustralya

İngiltere Premier Ligi dünyada en iyi. O nedenle kıyaslayamazsınız. Ama Fransa Ligue 1 ile kıyaslanabilir. Türkiye’de altı – yedi kulübün bol yabancı oyunculu çok iyi kadrosu var. Gelmeden önce Türkiye liginden ne beklemem gerektiğini bilmiyordum ama altı-yedi aylık tecrübenin ardından diyebilirim ki üst kalitede bir lig.

Euro 2008’deki Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçı Türk futbolu hakkında görüşlerinizi değiştirdi mi?
    Ünal Karakaya, Türkiye, İstanbul

Hayır. Euro 2008’den önce de Türkiye’nin çok iyi bir takım olduğunu biliyordum. Bunu geçen yıllarda büyük turnuvalara katılarak göstermişlerdi. Euro 2008 onlar için çok güzeldi, Almanya’ya biraz da kötü şans eseri elendiler. O yüzden Türkiye liginin de kolay olmasını beklemiyordum.

Galatasaray’daki en iyi arkadaşınız kim?
    Mert Soyer, 15, İzmir, Türkiye

En iyi arkadaşlarım yabancılar içinde mesela Harry Kewell, Lincoln, Fernando Meira ve Morgan De Sanctis.

Taraftarının bağlılığıyla ünlü iki kulüpte oynadınız. Galatasaray ve Liverpool taraftarını kıyaslar mısınız?
    Berk Kak, 15, Podgorica, Karadağ

İki kulübün de olağanüstü taraftarı var. Kulüpleri onlar için her şey demek. Taraftardan böyle bir destek hissetmek çok önemli. İki taraftar grubunun da şu ana kadar futbolda gördüğüm en iyi şeyler olduğunu düşünüyorum.

Neden Galatasaray’ı seçtiniz?
    Mikail Öztürk

Başka ülkelerden de teklif vardı ama Galatasaray benim ve eski kulübüm Lyon’un beklentilerini karşıladı. Çok iyi bir kadrosu olduğunu, her sene şampiyonluğa ve Şampiyonlar Ligi’ne oynadığını düşündüm. Küme düşmeye oynamaktansa değişik bir ülkede oynamak her zaman daha iyi bir seçenektir. Bu takımın kupalar kazanma şansı çok yüksek.

Oyun sırasında takım arkadaşlarınızın dilini anlamak zor mu? Türkçe öğreniyor musunuz?
    Merve Karabulut, İstanbul, Türkiye

Sahada gereken basit ifadeleri biliyorum ama zaten sahada İngilizce konuşulur ve anlaşırız.

Galatasaray’ı sizin için özel yapan ne? Ve 2000-2001’deki gibi Avrupa’nın öncü kulübü olması için Galatasaray’a ne gerektiğini düşünüyorsunuz?
    Hulusi Bahçıvan, Türkiye, İstanbul

UEFA Kupası’nı kazanmak!! (Gülüyor) Takımımız çok iyi ama konuşmak için daha eleme turunun başlangıcı çok erken. Sabırlı olmalıyız. Bu kupada birçok rakibimiz var.

Gollerden sonra taraftarlar adınıza tezahürat yapıp şarkılar söylediğinde ne hissediyorsunuz?
    Semih Kiremit, Hollanda

Güzel bir duygu. Futbol oynamamızın nedeni de böyle başarı ve keyif elde etme isteği. Taraftarın şarkıları, işinizin güzel bir ödülü.

Lyon’da hayal kırıklığıyla geçen iki sezonun ardından Türkiye’de yeniden gol kralısınız. Hücumda yeniden odak noktası olmak için ne yaptınız?
    Ferdi Eryılmaz, 27, Saint-Etienne, Fransa

Düzenli oynamam çok önemli. Yedekteyken gol atmak zordur! Lincoln, Kewell ve Arda (Turan) gibi pozisyon yaratan futbolcuların etrafımda olması da çok önemli.

Türkiye’deki bu başarı ve gollerin ardından daha büyük mücadeleler ilginizi çekiyor mu?
    Alper Turfan, 19, Koblenz, Almanya

Futbol her zaman, her yeni sezon mücadeleler demektir. Şimdi Türkiye ligini ve UEFA Kupası’nı kazanmak istiyoruz. Sezon bittiğinde başarılı bir yıl olup olmadığını göreceğiz. Daha fazla gol atabilirsem harika olur. Toplamda 20 golüm var ve 30’a ulaşırsam bu gerçekten fantastik olur.

galatasaray.org

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 12:38 am